Wystawa greckich pamiątek

Pamiątki z Grecji

Z każdej podróży przywozimy pamiątki i prezenty dla siebie, oraz dla rodziny i przyjaciół. Często przypominają nam o świetnych chwilach z wyjazdu, a także są miłym akcentem pokazującym, że pamiętamy o swoich najbliższych. Co w takim razie możemy przywieźć z Grecji?

Gaj oliwny w Grecji
Gaj oliwny

Z pewnością fajnym pomysłem jest zakup biżuterii, którą można kupić na lokalnych bazarach. Przepiękne pierścionki, naszyjniki i bransolety zrobione z korali, pereł, kości czy ceramiki będą z pewnością niezwykłą pamiątką. Ciekawą rzeczą jest komboloi, które wyglądem przypominają różaniec, a najczęściej są zrobione ze złota, kości, pereł lub ceramiki.

Jako, że symbolem Grecji są oliwki warto kupić sobie butelkę oliwy, bo z pewnością różni się ona znacząco smakiem i aromatem od produktów odstępnych w naszych sklepach.

Drugi takim produktem, który warto kupić jest wino – zarówno słodkie jak i wytrawne, ale też ouzo.

Interesującą pamiątką będzie tavli czyli narodowa gra planszowa w Grecji, ale też ceramika. Piękne talerzyki czy kubeczki już po wakacjach w zimowe wieczory będą nam przypominały słoneczne dni w czasie urlopu w Grecji.

A przy stole przykrytym ręcznie haftowanym obrusem lub serwetą z Hellady można siedzieć wraz z przyjaciółmi i snuć opowieści o Grecji popijając ouzo.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *