Grecja z lotu ptaka

Ciekawostki o Grecji

Grecja to słońce, widoki jak z pocztówek, krystalicznie czyste morze i kuchnia, która zachwyca. To także niezwykłe opowieści, atmosfera, która zapada w pamięć i interesujący mieszkańcy. Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Grecji? Co nas tam czeka? Warto zapoznać się z ciekawostkami, które mogą zaintrygować lub też jeszcze bardziej zachęcić do odwiedzenia tego kraju.

Ciekawostki Grecji
Ateński akropol

Greckie ciekawostki – co warto wiedzieć?

Ludzie są tu niezwykle otwarci. Zazwyczaj towarzyszy im uśmiech i zadowolenie z życia. Nidzie się nie śpieszą. To daje poczucie relaksu i spowolnienia, które udziela się niemal natychmiast. Nie warto jednak machać do nikogo zbyt długo, bowiem oznacza to zniewagę. Grecy nie obchodzą urodzin, a jedynie imieniny.

Jeśli chce się skorzystać z bankomatu czy też pójść do urzędu czy banku należy to zaplanować rano, bowiem wszystkie tego typu instytucje są tu otwarte do godziny 14:00. Mając polskie prawo jazdy można tu bez przeszkód kierować samochodem, dlatego też skorzystanie z wypożyczalni i zwiedzanie Grecji autem wydaje się być naprawdę dobrym pomysłem.

Na co warto uważać w tym kraju? Na oszustwa oraz kradzieże, zwłaszcza podczas zwiedzania. Niestety trzeba pilnować swojego bagażu, liczyć pieniądze i nie ufać zbytnio obcym, zwłaszcza w Atenach wieczorem lub też nocą.

Grecja tak czy siak jednak zachwyca. Posiada około 2500 wysp, z których największą jest Kreta. Kraj ten urzeka też górskimi szczytami, które zajmują znaczącą powierzchnię Grecji. Tutejszą walutą jest euro.

To niewątpliwie zaledwie kilka ciekawostek z tego gorącego i pozytywnego kraju. Warto na własnej skórze przekonać się jaka jest Grecja, pozaglądać w miejsca mniej turystyczne, poznać ludzi i to, jak podchodzą do życia. A później wnieść więcej słońca w swoją codzienność! Grecja bowiem potrafi głęboko zapaść w pamięć.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *