Kalambaka w Grecji

Kalambaka

Grecja jest jednym z najpiękniejszych państw świata, które powinien zwiedzić każdy szanujący się podróżnik. W pierwszej kolejności warto odwiedzić masywne górskie Meteory, które znajdują się na liście UNESCO.

Greckie Meteory w Kalambace
Meteory w Kalambace

Info o Kalambace

Kalambaka to bardzo popularne wśród turystów miasto w Grecji, które położone jest w prefekturze Trikala. Miasto liczy ponad 11 000 mieszkańców i ulokowane jest u podnóża masywu górskiego Meteorów. Kalambaka zbudowana została na gruzach starego miasta Eginion, które zasłynęło przede wszystkim z bohaterskiej obrony przeciw Rzymianom. Co warto zobaczyć w Kalambace? Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Meteorów…

Zwiedzanie Meteorów – skały i klasztory

Mówiąc o Meteorach mamy na myśli, nie tylko magiczne skały, ale również warte zwiedzania klasztory. Godny uwagi jest przede wszystkim Wielki Meteor (Klasztor Metamorfozy), który znajduje się na wysokości 613m n.p.m. To właśnie tutaj znajduje się największa skała z grupy Meteorów. Warto odwiedzić także klasztory m.in; Klasztor Wszystkich Świętych (Warlama), Klasztor Świętej Trójcy, Klasztor Świętego Stefana i Klasztor Świętego Mikołaja Odpoczywającego.

Przed zaplanowaniem wycieczki, w pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że poszczególne klasztory otwarte są dla turystów w różne dni i w różnych godzinach. Osoby, które chcą zwiedzić wszystkie klasztory w ciągu jednego dnia, powinny wybrać się do Kalambaki w weekend. Zwiedzając klasztory nie można zapominać także o odpowiednim stroju. Kobiety muszą mieć spódnicę, która zakrywa kolana, a mężczyźni spodnie z długimi nogawkami.

Greckie Meteory bez żadnego wątpienia są najpiękniejszymi malowniczymi formacjami skalnymi na świecie, dlatego też warto je zobaczyć na własne oczy. Jest to prawdziwa gratka dla fotografów i miłośników przyrody.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *