Historyczne kolumny w Olimpii

Olimpia

Olimpia to piękne miasto, które niegdyś stanowiło najbardziej znane miejsce kultu boga Zeusa. Tutaj także przez prawie 2000 lat odbywały się Igrzyska Olimpijskie. Ośrodek ten ulokowany jest u stóp wzgórza Kronosa w świętym gaju oliwnym. Warto choć raz przyjechać do tego niezwykłego zakątka świata, by móc poczuć klimat tego miejsca pełnego historii i ważnych wydarzeń.

Co zobaczyć w Olimpii?

Antyczna Olimpia
Antyczne skarby Olimpii

Będąc w Olimpii koniecznie trzeba zobaczyć fundamenty gimnazjonu, w którym kiedyś odbywały się treningi przed igrzyskami. Sale odpowiednio przygotowywane były na ćwiczenia gimnastyczne, boks czy zapasy. Istniał tutaj również warsztat Fidiasza.

Bardzo wiele o Igrzyskach Olimpijskich można dowiedzieć się w Muzeum Historii Olimpii, które znajduje się między centrum miasta a ruinami. Cała Olimpia zaś jest jednym z najistotniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji, które wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Oczywiście zwiedzając ją nie można pominąć słynnego stadionu olimpijskiego, który wzbudza ogromne emocje.

Miasto to jest jednym z najpiękniejszych i największych zabytkowych miejsc w całym kraju. Znajduje się w żyznej dolinie i zachwyca dzikimi oliwkami oraz platanami. Olimpia jest miejscem, które swoją popularnością może konkurować z Delfami czy Mykenami, bowiem stanowi niejako wizytówkę starożytnej Grecji. Oprócz zwiedzania można tutaj także odpocząć spacerując i próbując sobie wyobrazić to miasto w czasach świetności.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *