Sklepy w Atenach

Ceny na wakacje

Grecja to przepiękny kraj, który ma wiele do zaoferowania. Kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, radością i wspaniałą kuchnią. Jak się jednak przygotować finansowo, gdy decydujemy się na wyjazd do Grecji? To zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego, czy wybiera się opcję all inclusive, ma się ochotę na wycieczki fakultatywne, czy też codzienne stacjonowane w klimatycznych kawiarniach i tawernach.

Walutą obowiązującą w Grecji jest euro, które odpowiada około 4 złotym polskim. Nie jest to kraj tani, więc warto przygotować się na większe wydatki niezależnie czy chodzi o zakupy, o pobyt w hotelu, czy o miły wieczór w restauracji. Najlepiej robić spożywcze zakupy w większych sklepach takich jak Alfa-Beta Vassilopoulos, Veropoulos, Masoutis czy Lidl.

Za chleb zapłacimy tutaj około 0,90 euro, za 6 jajek – 1,40 euro, a za masło 1,15 euro. Kupując ser trzeba przygotować około 9 euro za kilogram, a szynkę – 7,50 euro za taką samą ilość. Za kilogram pomidorów zapłacimy około 1 euro, ziemniaków – 0,37 euro, a oliwek – 6,90 euro. Ceny w lokalach natomiast to od 2 euro za kieliszek wina czy 0,5l piwa, 6 euro za grecką sałatką a 4 euro za deser. Większe dania zaczynają sie od 6 euro wzwyż.

Koszty podróży do Grecji i ceny zwiedzania

Za tygodniową wycieczkę do Grecji z opcją all inclusive trzeba wydać od 1500zł za osobę, chyba że preferuje się wybór bez wyżywienia, wtedy to niecałe 1000zł. Można także skusić się na coś znajdującego się pomiędzy tymi dwiema opcjami, czyli wycieczkę ze śniadaniami lub dodatkowo obiadokolacjami. Jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne to zazwyczaj około 30 euro za osobę, czasem trzeba dodać też koszt biletu wstępu do muzeum.

Jak więc się najlepiej przygotować wybierając się na tydzień do Grecji? Jeśli jest to opcja wyjazdu z biurem podróży all inclusive oraz bez wycieczek fakultatywnych, wtedy wystarczające będzie przeznaczenie około 100 do 200 euro na taki wypad. Jednakże, gdy chcemy pozwiedzać Grecję wynajętym samochodem, skorzystać z tutejszych atrakcji czy myślimy raczej o samodzielnym wyżywieniu i odwiedzaniu tutejszych kawiarenek i tawern, wtedy kwota ta rośnie nawet do tysiąca euro.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *