Wykorzystujemy pliki Cookies. Możesz nimi zarządzać w ustawieniach swojej przeglądarki stron WWW. Wyrażasz na to zgodę?

Wyspy Jońskie

Itaka - Wyspa Jońska

Wyspy Jońskie to niezwykły archipelag, który znajduje się pomiędzy wybrzeżami Włoch i Grecji. Nazywa się je Eptanissa, czyli „siedem wysp”. To miejsce magiczne, które bywa określane miniaturowym rajem nie bez powodu. Szerokie złote plaże zachęcają do odpoczynku, a niezwykła natura sprawia, że chce się tu zostać jak najdłużej.

Które z wysp na Morzu Jońskim warto zobaczyć?

Jedną z najczęściej odwiedzanych wysp spośród Eptanissa jest niewątpliwie Korfu. To w tym miejscu Homer umiejscowił jeden z epizodów Odysei, a poza tym czekają tu takie atrakcje jak przepiękne lasy i gaje oliwne, ruiny zamku Angelokastro, czy też Canal d’Amor z wyjątkowymi formacjami skalnymi oraz błękitną wodą. To oczywiście zaledwie początek.

Wiele podróżników na cel swojej wyprawy wybiera także Rodos. To jedna z najbardziej kospolitycznych greckich wysp z przepięknymi atrakcjami naturalnymi oraz stworzonymi przez człowieka. Warto zwiedzić tu przede wszystkim pełne zabytków Stare Miasto, liczne muzea, czy miasta takie jak Lindos, w którym czeka świątynia Ateny Lindia, Akropol czy Propyleje.

Oczywiście nie sposób pominąć Zakynthos, gdy wymienia się perełki Wysp Jońskich. Na turystów czekają tu boskie plaże oblewane szmaragdowymi wodami, niezwykła Zatoka Wraku, a także znane na całym świecie żółwie Caretta, które stanowią symbol wyspy. Można tu także bawić się do białego rana w licznych dyskotekach i pubach oraz skosztować słynnego wina zaprawionego żywicą - retsiny.

Ciekawą wyspą jest również największa spośród całego archipelagu, czyli Kefalonia. Będąc tutaj warto przede wszystkim zobaczyć plażę Myrtos, niezwykle majestatyczne klify, czy architekturę miasteczka Fiscardo. Z pysznych trunków nie sposób nie skusić się tu na Rombole, czyli tutejsze białe wino.

Słynną wyspą jest też Itaka, która charakteryzuje się zacisznymi plażami i zatokami, a także górami pełnymi zieleni. Można tu zrelaksować się w tawernach, spróbować specjałów tutejszej kuchni, czy zwiedzić port. Równie ciekawa okaże się Lefkada czy Kithira. Właściwie każda z wysp Eptanissa jest wyjątkowa i ma bardzo wiele do zaoferowania.

Wakacje na Wyspach Jońskich to wspaniały pomysł na rajski wypoczynek pełen słońca, boskich plaż i atrakcji. W zależności od preferencji można wybrać mniejszą lub większą wyspę, bardziej lub mniej uczęszczaną i poznać ją bliżej. Niewątpliwie w tej części świata można się zakochać. Nie sposób się tutaj nudzić, a ilość znajdującego się tu piękna zapiera dech w piersiach i sprawia, że chce się tu wracać jak najczęściej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME