Wykorzystujemy pliki Cookies. Możesz nimi zarządzać w ustawieniach swojej przeglądarki stron WWW. Wyrażasz na to zgodę?

Olimpia

OlimpiaOlimpia to piękne miasto, które niegdyś stanowiło najbardziej znane miejsce kultu boga Zeusa. Tutaj także przez prawie 2000 lat odbywały się Igrzyska Olimpijskie. Ośrodek ten ulokowany jest u stóp wzgórza Kronosa w świętym gaju oliwnym. Warto choć raz przyjechać do tego niezwykłego zakątka świata, by móc poczuć klimat tego miejsca pełnego historii i ważnych wydarzeń.

Będąc w Olimpii koniecznie trzeba zobaczyć fundamenty gimnazjonu, w którym kiedyś odbywały się treningi przed igrzyskami. Sale odpowiednio przygotowywane były na ćwiczenia gimnastyczne, boks czy zapasy. Istniał tutaj również warsztat Fidiasza.

Ruiny antycznej Olimpii

Bardzo wiele o Igrzyskach Olimpijskich można dowiedzieć się w Muzeum Historii Olimpii, które znajduje się między centrum miasta a ruinami. Cała Olimpia zaś jest jednym z najistotniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji, które wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Oczywiście zwiedzając ją nie można pominąć słynnego stadionu olimpijskiego, który wzbudza ogromne emocje.

Fragment kolumny w Olimpii

Miasto to jest jednym z najpiękniejszych i największych zabytkowych miejsc w całym kraju. Znajduje się w żyznej dolinie i zachwyca dzikimi oliwkami oraz platanami. Olimpia jest miejscem, które swoją popularnością może konkurować z Delfami czy Mykenami, bowiem stanowi niejako wizytówkę starożytnej Grecji. Oprócz zwiedzania można tutaj także odpocząć spacerując i próbując sobie wyobrazić to miasto w czasach świetności.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME