Wykorzystujemy pliki Cookies. Możesz nimi zarządzać w ustawieniach swojej przeglądarki stron WWW. Wyrażasz na to zgodę?

Kalambaka

Grecja jest jednym z najpiękniejszych państw świata, które powinien zwiedzić każdy szanujący się podróżnik. W pierwszej kolejności warto odwiedzić masywne górskie Meteory, które znajdują się na liście UNESCO.

Kalambaka to bardzo popularne wśród turystów miasto w Grecji, które położone jest w prefekturze Trikala. Miasto liczy ponad 11 000 mieszkańców i ulokowane jest u podnóża masywu górskiego Meteorów. Kalambaka zbudowana została na gruzach starego miasta Eginion, które zasłynęło przede wszystkim z bohaterskiej obrony przeciw Rzymianom.

Co warto zobaczyć w Kalambace? Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Meteorów. Mowa tutaj nie tylko o magicznych skałach, ale również o klasztorach. Godny uwagi jest przede wszystkim Wielki Meteor (Klasztor Metamorfozy), który znajduje się na wysokości 613m n.p.m. To właśnie tutaj znajduje się największa skała z grupy Meteorów. Warto odwiedzić także klasztory m.in; Klasztor Wszystkich Świętych (Warlama), Klasztor Świętej Trójcy, Klasztor Świętego Stefana i Klasztor Świętego Mikołaja Odpoczywającego.

Przed zaplanowaniem wycieczki, w pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że poszczególne klasztory otwarte są dla turystów w różne dni i w różnych godzinach. Osoby, które chcą zwiedzić wszystkie klasztory w ciągu jednego dnia, powinny wybrać się do Kalambaki w weekend. Zwiedzając klasztory nie można zapominać także o odpowiednim stroju. Kobiety muszą mieć spódnicę, która zakrywa kolana, a mężczyźni spodnie z długimi nogawkami.

Greckie Meteory bez żadnego wątpienia są najpiękniejszymi malowniczymi formacjami skalnymi na świecie, dlatego też warto je zobaczyć na własne oczy. Jest to prawdziwa gratka dla fotografów i miłośników przyrody.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME